Nieprzemyślana lista ulubionych odbiorców

przelew_energa

Wiadomość do mBanku:

Witam,

Proszę o natychmiastowe włączenie starego systemu, gdyż nowy system jest gorszy od starego.

Przykład:

Opłacam z mojego konta rachunki za prąd zarówno swoje jak i moich rodziców.

W starym systemie, gdy chciałem opłacić rachunek za prąd, wystarczyło kliknąć „odbiorcy zdefiniowani” i miałem listę wszystkich odbiorców zdefiniowanych. Gdy chciałem opłacić swój rachunek, wybierałem z listy „Energa – Obrót SA – moje mieszkanie” lub „Energa – Obrót SA – rodzice” i płaciłem.

W nowym innowacyjnym i intuicyjnym systemie, gdy kliknę Płatności -> Przelew, wyświetla się lista ulubionych odbiorców, ale bez moich własnych nazw, czyli mam 2 razy pozycję „Energa Obrót SA”. Muszę więc wylosować jeden z tych dwóch rachunków i po numerze konta sprawdzić, czy trafiłem we właściwy rachunek czy nie.

Mogę też kliknąć Płatności -> książka odbiorców i przewijać listę (wcześniej lista wszystkich wyświetlała się od razu, a teraz jest w maleńkiej ramce mieszczącej 4 odbiorców). Gdy skorzystam z wyszukiwarki, także w wynikach wyszukiwania nie pojawiają się moje nazwy odbiorców. Podsumowując, muszę tracić cenny czas, bo jakiś kretyn z mBanku uparł się, że on wie lepiej który system jest wygodniejszy.

Proszę mi natychmiast przywrócić stary system, gdyż nie mam zamiaru tracić cennego czasu na 3 razy więcej kliknięć w celu wykonania prostej operacji.

Bezczelnie wykorzystujecie to, że nie mogę prosto zrezygnować z Waszych usług, gdyż zbyt wiele osób zna mój numer rachunku.

Odpowiedź banku:

Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt z mBankiem oraz jednocześnie przepraszam Pana za zaistniałe niedogodności.

W nawiązaniu do przesłanej wiadomości uprzejmie informuję, iż nie występuje możliwość przywrócenia dotychczasowego serwisu transakcyjnego.

Książka Odbiorców zastąpiła do tej pory wykorzystywany mechanizm odbiorców zdefiniowanych.

Może Pan zmienić przeglądaną Książkę Odbiorców poprzez wybór innej z rozwijalnej listy. Na rozwijalnej liście pojawiają się książki wszystkich pełnomocników i współwłaścicieli – osób z którymi jest powiązanie rachunkiem. Po wyborze książki jest ona wczytywana na listę w całości.

Bank podjął się zaktualizowania obecnego serwisu transakcyjnego, aby ułatwić klientom korzystanie z podstawowych operacji finansowych oraz dostosować się do najnowszych trendów.

Pozwolę sobie podkreślić, iż mBank od lat jest bankiem, który chce dostarczać swoim klientom najbardziej zaawansowane technicznie rozwiązania i tak też czyni wprowadzając nową wersję serwisu.

Zachęcam Pana do korzystania z nowego serwisu transakcyjnego, który oferuje nowe funkcjonalności niedostępne w dotychczasowym (starym) serwisie, m.in.:
– możliwość rozmowy z Ekspertem online poprzez Wideoczat,
– korzystanie z mOkazji,
– narzędzie do lepszego zarządzania finansami oraz wiele, wiele innych usprawnień.

Dodatkowo załączam odnośnik do strony edukacyjno-informacyjnej w zakresie nowego serwisu transakcyjnego:
http://www.mbank.pl/pomoc/zdalny-dostep/serwis-transakcyjny/

Mam głęboką nadzieję, że w dłuższej perspektywie czasu, dzięki nowemu serwisowi, dokonywanie operacji bankowych stanie się dla Pana przyjemniejsze i intuicyjne.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu zwrotnego lub w innej wybranej formie: